Pączek zadaje kłam

22 09 2008

Jeden z najpopularniejszych stereotypów głosi, że koty przywiązują się do miejsca, a nie do ludzi. Pączek dostarcza dowodów, że jest wręcz przeciwnie.

Po powrocie z wakacji dowiedzieliśmy się, że Pączek przez dwa tygodnie nie usiadł nikomu na kolanach, nie przytulił się, nie zamlaskał (ssąc łapkę) i nie zamruczał. Mimo wszystko bawił się dobrze, szalał z Kruszynką i Warkotką, a nawet niepostrzeżenie zrobił sobie nocną wycieczkę.

Kiedy przyjechaliśmy stęsknieni  natychmiast zajął miejsce na kolanach i mruczeniu z mlaskaniem nie było końca. Wieczorem kursował od jednej zasypiającej osoby do drugiej, żeby namruczeć po równo każdemu z nas do ucha i donośnie zamlaskać gdzieś w okolicy szyi. A w nocy zabrał się do szarpania swojego kocyka i kapy na łóżko z groźnym warczeniem.

Natychmiast wynieśliśmy wszystkie narażone na poszarpanie materiały do zamkniętego pomieszczenia, bo już wiedzieliśmy czym to grozi. Po poprzedniej tak długiej rozłące, czyli dziesięciu dniach spędzonych przez nas w kinie na festiwalu filmowym, Pączek nocą wygryzł 5 prawie idealnie okrągłych kilkucentymetrowych dziur w moim szalu. Tak objawia się ciemna strona kociej przyjaźni. Tylko nam mruczy, ale też tylko nas drapie, gryzie i poniewiera o wczesnych godzinach porannych. I niech poniewiera! Jak nie poniewiera to mi tego brak i smutno.

Pączek wypatruje kogoś, kogo mógłby bezkarnie potarmosić i podrapać, albo mu pomruczeć. Zależnie od nastroju.

wykop.pl

Reklamy

Działania

Informacja

3 Komentarze

23 09 2008
mosame

To oczywiste, że koty się do nas przywiazują i nigdy w to nie wątpiłam. Ale Pączek to jest jednak ewenement pod tym względem. Żeby w ogóle nie mruczeć i z rozpaczy dziury wygryzać? Nie ma większej miłości niż kocia 🙂
Zawsze jak czytam o ssaniu łapci, to trochę mi smutno, że moje tak nie mają.

24 09 2008
mruczenie

Twoje kotki miały chyba szczęśliwsze wczesne dzieciństwo niż Pączek i nie muszą już nadrabiać ssaniem 🙂 Pączek to sierotka i pewnie stąd ten odruch. Widok mruczącego i mlaskającego Pączka nieodmiennie wprawia w osłupienie naszych gości…

29 09 2008
wembley

piękne zdjęcie; jedno z tych zdjęć, które przenoszą mnie w jakiś inny świat, tworząc taki nie do opowiedzenia emocjonalny klimat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: